Plastik başlıca avantajları maliyet, işlevsellik, dayanıklılık ve ağırlık vardır. Ne yazık ki, bu avantajları birçok sakıncaları bulunmaktadır.

Sektördeki bazı analistlere göre, her saat Amerikalılar iki buçuk milyon plastik şişe atmayın. Küresel plastik tüketimi yılda 100 milyon ton yaklaşıyor. Yani, artık yenilenebilir kaynaklardan elde edilebilir plastik, bir alternatif bulmak için acil bir konu haline gelmiştir. Böyle bir alternatif zaten icat edilmiştir ve biyolojik olarak parçalanabilen plastik ve ürünleri için biyolojik olarak parçalanabilir ambalaj denir. Biyolojik olarak parçalanabilen plastik avantajları çoktur ve bu yazı da böyle bir şeydir.

İşte bu biyolojik ürünlerin 7 ana faydaları şunlardır:

1. Biyobozunur plastik yıkmak için daha az zaman alır
Biyolojik olarak parçalanabilir ambalaj ve geri dönüşümlü çantalar tabii ki, geri dönüşümlü değildir varsa, iptal edildikten sonra yıkmak için çok daha az zaman alır. Bunun anlamı bu yeryüzünde emilir alır ve artık depolama hakim plastik ton olacak olmasıdır.

2. Biyobozunur plastikler yenilenebilir
Biyolojik olarak parçalanabilen plastik tamamen yenilenebilir bir kaynaktır biyokütle, yapılır. Ayırır organik bir bileşik vardır. Bol bunun dünyada yoktur. Biyokütle ağaçlar, bitkiler, çim ve ayrıştırmak tüm organik maddeler içerir. Bu da hayvansal yağlar, et ve diğer dokular içerebilir.

3. Biyobozunur plastik çevre için iyi
Fosil yakıtların Kurtarma, yeryüzünde yapılan hiçbir zararı yoktur çünkü biyolojik olarak parçalanabilen plastik, çevre için çok daha iyi. Ayrıca, bu süreçte çok az sera gazı ve zararlı karbon emisyonları vardır. Düzenli plastik çevre kirliliğine yol açtığı, üretim için yağ gerekir.

4. Biyobozunur plastikler daha az enerji üretmek için gerekli
Biyobozunur plastik onların olmayan biyolojik göre daha üretmek için yarısı kadar enerji daha az ihtiyacımız var. Bu iki enerji aynı miktarda kullanarak geri dönüşümlü ambalaj ve biyo çuvallar miktarını yapmak mümkün olduğu anlamına gelir.

5. Biyobozunur plastik geri dönüşümü daha kolaydır
Biyobozunur plastik tamamen geri dönüşümlü malzemeler oluşturulur. Bu, çok daha hızlı yıkmak ve onları daha az enerji alır geri dönüşüm anlamına gelir. Biyobozunur plastikler daha verimli yeniden kullanılabilir, hangi onlara açık bir avantaj sağlıyor.

6. Biyobozunur plastik toksik değildir
Geleneksel Plastik onların dağılımı sürecinde yayımlanan ve kimyasallar, yan ürünlerin zararlı doludur. Biyobozunur plastik tamamen güvenlidir ve herhangi bir kimyasal madde ya da toksinleri yok. Bu plastik harmlessly bozulur ve toprak içine emilir alır. Biyoplastik tür avantajları dünya üzerinde toksik plastik yük büyüyor gibi, çok önemlidir ve bu oranı gelecek nesiller için sorunların bir dizi neden olur.

7. Biyobozunur plastik yabancı petrole bağımlılığı azaltmak
Biyolojik olarak parçalanabilen plastik kullanımı fosil yakıtlar için diğer ülkeler üzerinde ülkenin bağımlılığını azaltacaktır. Düzenli plastik yapmak için gereken yağın çoğunluğu ABD Biyobozunur plastik iç biyokütle malzemelerden oluşturulan karşı her zaman dostça olmamıştır Orta Doğu, geliyor, bu nedenle yabancı petrole bağımlılığı azaltan, yerine bir yerli çözüm sağlayarak .

Gördüğünüz gibi, biyolojik olarak parçalanabilen plastik bu avantajları önemli ve gezegenin geleceği için büyük önem taşımaktadır. Sadece bir kuşak önce ve plastik tüketimi şimdi onda oldu – Plastik topluma yeni. Benim için biyoplastik avantajları araştırmak kadar, gibi çevre kirliliğinin azaltılması için kararlıyım olarak, zevkli bir süreç oldu. Biyolojik ürünlerin faydaları kamu sorunun duyarlı olmaları için bir sonraki aşama olacak şekilde açıktır. Belki bir kuşak öncesinde yağ bazlı plastik miyadını olacak!

Kaynak: http://www.bionomicfuel.com/7-advantages-of-biodegradable-plastics/